Aasta Küla 2007 on Kuhjavere küla Viljandimaalt!
 

2007. aastal esitati Aasta Küla konkursile järgmised külad: 
Harjumaa - Pikva-Arava külade piirkond, Anija vald
Hiiumaa - Kaigutsi küla, Käina vald
Ida-Virumaa - Laagna-Puhkova külade piirkond, Vaivara vald
Järvamaa - Eistvere küla, Imavere vald
Jõgevamaa - Pajusi küla, Pajusi vald
Lääne-Virumaa - Venevere, Laekvere vald
Läänemaa - Piirsalu küla, Risti vald
Põlvamaa - Kiidjärve küla, Vastse-Kuuste vald
Pärnumaa - Soometsa küla, Häädemeeste vald
Raplamaa - Valtu-Nurme küla, Kehtna vald
Saaremaa - Orinõmme küla, Orissaare vald
Tartumaa - Aravu küla, Meeksi vald
Valgamaa - Lüllemäe küla, Karula vald
Viljandimaa - Kuhjavere küla, Suure-Jaani vald
Võrumaa - Navi küla, Võru vald

Külade tutvustus ilmus 2007.a. augustikuu Külakirjas. 

Aasta Küla 2007 žürii:
Ene Ergma - EV Riigikogu esimees
Sille Rähn - EV Põllumajandusministeerium, maaelu arengu osakonna peaspetsialist
Kaja Kaur - EAS, arenduskonsultant, Kohaliku Omaalgatuse Programmi koordinaator
Annika Poldre - Maaleht, tegevtoimetaja
Mariina Laineste - Liikumine Kodukant, juhatuse liige

Žürii leidis igast külast midagi omapärast, meeldejäävat ja tunnustamist väärivat ning kõik Aasta Küla konkursil osalenud said meeldejäävad auhinnad: Harjumaa sepa Kuldar Hüti poolt valmistatud sepise, Õpiettevõte ÕE Käsitöökuur poolt käsitööna valmistatud tänukirjade aluse. Lisaks kinkis Riigikogu esimees, proua Ene Ergma konkursist osa võtnud küladele Olev Soansi tehtud pildid „Tähistaeva kaart". 

Aasta Küla konkursi läbiviimisel oli suureks abiks Siseministeeriumi toetus. Sponsoritena panid auhinnafondile õla alla OÜ Coffeestar (kohviga Kodukandi eri oodatud külalistele) ja AS Eesti Pagar (Kodukandi leib). Aasta Küla konkursi võitja saab lisaks ka rahalise preemia 10000 krooni ja Maalehe poolt aastase lehetellimuse. 

Kuhjavere küla Viljandimaal
Küla, mille esmamainimine oli aastal 1599, asub Suure-Jaani vallas. Küla arendamise ja aktiivse seltsieluga on tegeletud 1998. aasta kevadest ning tänaseks on traditsiooniks muutunud mitmed üritused: kõvasti kuulsust kogunud üle-eestiline Kuhjavere külateatrite festival, 24. veebruari tähistamine külavanema vastuvõtuga, kadripäev koos Viljandi Kultuuriakadeemia noortega.

Kuhjavere külavanem Romeo Mukk: „Pärast Aasta Küla 2007 tiitli saamist arutlesime külarahvaga, mida me edasises tegevuseks vajalikuks peame ja otsustasime, et auhinnaks saadud rahasumma investeerime oma külamajasse. Toetuse andis ka Suure-Jaani vald ning kogu külarahvas oli veelgi innukamalt abiks külategevuses. 2009. aastal saime kõigile rõõmuga teatada, et seni renditud külaplats sai välja ostetud, Kuhjavere külamaja kanti hooneteregistrisse, Eesti Energiaga sõlmiti liitumisleping ning Kuhjavere külamajani valmis tolmuvaba tee. Kõik see on tulnud tänu sellele, et meie tegemisi on märgatud ja tunnustatud Aasta Küla tiitliga."